HP ile Red Hat işbirliği

Dünyanın öncü açık kaynak çözüm sağlayıcılarından olan Red Hat, Inc. (New York Borsası: RHT) bugün, uzun müddettir işbirliği içinde olduğu HP ile birlikte gerçekleştirdiği yeni bir rekor kıran, Kernel-tabanlı Sanal Makine (KVM) hipervizör ve HP ProLiant systems tabanlı SPECvirt_sc2010 sanallaştırma performans değerlendirmesini duyurdu.

SPECvirt sanallaştırma değerlendirmesi bir sistemin, bir dizi tipik sunucu uygulaması çalıştıran ve müşterinin gerçek ortamı gibi görünecek şekilde modellenen sanal makinelere host hizmeti sağlama becerinini ölçmektedir. SPECvirt_sc2010 metriği, testte kullanılan sanal makinelerin sayısının dikkate alındığı sanallaştırılmış uygulamaların performansının ve bir Hizmet Kalitesi (QoS) gerekliliğinin bileşiminden türetilmiştir.

Red Hat Enterprise Linux 6.1’in, onun entegre KVM hipervizörünün ve HP ProLiant DL980 G7’nin bileşimi öncü nitelikte yeni sonuçlar elde edilmesini sağlayarak — 456 sanal makinede ve 76 dizide 7.424 — bugüne kadar yayınlanmış rastgele bir SPECvirt neticenine mukayese et en iyi sanal performans seviyesine ve en yüksek dizi sayısına veyahut bir uygulama çalıştıran altı sanal makine dizisine ulaşmıştır.

Red Hat’in Sanallaştırma Bölümü üst düzey yöneticisi Navin Thadani “Red Hat ve HP bugün zorlu teknoloji platformlarımızı birleştiren yeni bir öncü performans değerlendirmesi sunuyorlar” ifadesini kullandı. “Bu SPECvirt_sc2010 değerlendirmesinin sonucu, HP ProLiant sistemleri üzerinde Red Hat Enterprise Linux 6.1 ile kuvvetli KVM hipervizör çalıştırılarak sağlanan ölçeklendirilebilir sanallaştırma performansını sergilemektedir. Red Hat Enterprise Linux ile KVM , bugüne kadar SPECvirt değerlendirmeleri

üzerinde 4 işlemciden daha fazlasıyla ölçeklendirme sağlayabilen tek sanallaştırma çözümüdür. KVM’nin saf performansı ve ölçeklendirilebilirliğinin Red Hat Enterprise Virtualization’ın zengin idare özellikleri ile bileşimi işletmelere kuvvetli bir sanallaştırma çözümü sunmaktadır.”

HP’nin İş Kritik Sistemlere yönelik küresel pazarlama ve stratejiden mesul başkan yardımcısı Lorraine Bartlett şöyle konuşuyor: “Müşteriler, sanallaştırılmış ortamlarda ölçeklendirilebilirlik ve yüksek performans için optimize edilmiş çözümlere ihtiyaç duyuyor ve HP ile Red Hat’in bugün sunduğu sonuçlar tam da buna hitap ediyor. SPECvirt_sc2010 değerlendirmesinde bugüne kadar elde edilen genel en yüksek 2, 4 ve 8 işlemci neticenine ulaşarak tüm ürün ailemiz genelinde ölçeklendirilebilirlik sergiliyor.”

Bir önceki yazımız olan Hesabınızı 'Güvenilir Arkadaşlar' korusun başlıklı makalemizde arkadaşlar, güvenilir ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.