iPhone 4S’in pili bitiyor!

Her yeni iPhone modelinde bir veyahut birkaç üretim hatası çıkması hemen hemen gelenek haline geldi. Geçen sene piyasaya sürülen iPhone 4S’teki ciddi anten sorunundan sonra, geçenlerde satışa çıkan iPhone 4S modelinde de kamera odaklama ve yetersiz batarya problemleri yaşanıyor.

Pek çok internet sitesi, sohbet odası ve Apple kurumsal forumuna ileti yağdıran kullanıcılar, iPhone 4S’in bataryasının son derece hızlı tükendiği, 2 saat internette dolanmanın dahi enerjiyi sıfırladığı şeklinde şikayetlerde bulundu. Yalnızca Apple’ın forumuna bu konuda 2 bin 500’e yakın şikayet iletisi bırakılmış.

Uzmanlar iPhone 4S’te kullanılan iOS5 sisteminde bir hata olduğu ve bu yüzden yeni iPhone modelindeki pillerin hızla bitmesine sebep olduğunu düşünüyor. The Guardian’a göre özellikle lokasyon (GPS) özelliğinin, hiç yer değiştirilmese ve konum araması yapılmasa dahi, geri planda daimi konum belirleme işlemini tekrarladığı, bunun da bataryayı tükettiği öne sürülüyor.

Firma, Apple’a ulaşan ilk şikayetleri incelemeye alarak, alakalı kişilerin telefonlarına yüklenen teşhis yazılımlarıyla mevzunun nereden kaynaklandığını çözmeye çalışıyor. Telefonun hiç kullanılmadığı zaman bile, selefi iPhone 4’e mukayese et en az yüzde 30 daha az şarj ömrüne sahip olduğu belirtiliyor.

Batarya doluluk oranının, normal kullanım halinde 50 dakikada yüzde 19 azalırken, bazen durup durduğu yerde bundan daha hızlı bir oranda azaldığı da gözleniyor. Apple büyük olasılıkla çok yakında yeni bir iOS güncellemesi yayınlayarak bu problemi gidermeye çalışacak.

ntvmsnbc

 

Bir önceki yazımız olan Teknosa'ya ISO 10002 belgesi başlıklı makalemizde 10002, belgesi ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.